Рубрики

<-- REKLAMAS -->
Реклама на нашем сайте:
<-- REKLAMAS -->

Терміни доставки та установки меблів, поради для покупців.

Як правило доставка та збирання меблів не входить в ціну товару і здійснюється за окрему плату. Для цього укладається договір на надання послуг, в якому повинні бути зафіксовані строки виконання зобов’язань.

Більшість скарг покупців надходить саме на затримку термінів доставки і складання меблів. Ось одна з численних історій, яку розказала нам одна клієнтка:
Пані Оксана: Я замовляла ліжко в салоні «Х». Термін — зірвали, і дуже значно, при цьому ніхто до кінця терміну і не подумав зателефонувати, вибачитися за зрив запропонувати альтернативу. Ні єдиного слова до тих пір, поки клієнту компанії не довелося самій телефонувати 2 рази, а потім і приїхати особисто в магазин. Питання до продавців: а навіщо було чекати, коли роздратований і втомлений від порожнього очікування клієнт сам приїде в магазин? Через 22 дні!

Покупцю потрібно знати, що порушуючи терміни доставки і зборки, магазини не тільки ламають плани покупців, але і змушують нервувати. Однак у затримці термінів можна знайти плюси. У покупця з’являються нові права. Наприклад, право вимагати зниження вартості виконання послуги або виплати неустойки.

У відповідності зі ст. 28 закону «Про захист прав споживачів», якщо виконавець порушив термін початку або закінчення виконання роботи або процесі стало ясно, що робота не буде виконана в строк, покупець має право:

призначити виконавцю новий термін;
доручити виконання роботи (надання послуги) третім особам за розумну ціну або виконати його своїми силами і вимагати від виконавця відшкодування понесених витрат;
вимагати зменшення ціни за виконання роботи;
відмовитися від виконання договору про виконання роботи (надання послуги);
вимагати повного відшкодування збитків, завданих у зв’язку з порушенням термінів виконання роботи (надання послуги).
вимагати виплати за кожний день (годину, якщо термін визначено в годинах) неустойки в розмірі 3% ціни виконання роботи (надання послуги). У випадку якщо ціна виконання роботи (надання послуги) договором про виконання робіт (надання послуг) не визначена — загальної ціни замовлення.

Якщо продавець доведе, що порушення термінів надання послуги сталося внаслідок непереборної сили, то у покупця пропадає підставу вимагати виконання перерахованих вище пунктів. Як видно з цього тексту закон завжди на стороні покупців, треба тільки знати певні моменти і вміти застосовувати їх на практиці.

Даний матеріал був підготовлений командою магазину меблів Скай Львів.

Comments are closed.