Рубрики

<-- REKLAMAS -->
Реклама на нашем сайте:
<-- REKLAMAS -->

Що нам чекати від зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року.

У четвер міністерство освіти України провело «гарячу лінію» з ЗНО 2017, на якій учням і їх батькам розповіли про введення усної частини ЗНО з гуманітарних дисциплін, третього обов’язкового предмета, додаткового дня для перездачі іспиту і покарання тих, хто проштрафився.

Одне з головних змін, про який розповів заступник керівника міністерства Анзор Музаєв, — це скасування перездачі ЗНО у вересні та лютому, яка була дозволена в 2016 році. За словами співробітників міністерства освіти, досвід виявився неефективним, тому влада від перездачі відмовилися.

Експертне співтовариство неодноразово заявляло, що можливість здавати єдиний державний іспит цілий рік — це добре. Але у вересні 2016 року на перездачу ЗНО зареєструвалося трохи більше тисячі чоловік, а на сам іспит прийшли тільки 50% з них.

Більшість з них — неуспішні хлопці, які провалили іспити з російської мови та математики, на перездачі вони також показали низький результат, — сказав Музаєв.

Але є і хороші новини: підготовка до зно триватиме довше, у цьому навчальному році у випускників буде не п’ять, а шість резервних днів, протягом яких можна буде перездати провалений або пропущений з поважної причини іспит.

Багатьох школярів, які додзвонювалися на «гарячу лінію», цікавили питання, що стосуються, як буде проходити підготовка до зно з української мови та літератури, відеоспостереження і придушення мобільного зв’язку. За словами Анзора Музаєва, в цьому році всі пункти проведення держіспиту обладнані камерами, і без відеозапису результати ЗНО вважаються недійсними. Наявність «глушилок» не є обов’язковою вимогою, але в регіонах, де раніше фіксувалося найбільшу кількість порушень, 100% пунктів ЗНО
ними обладнані.

Санітарна зона і медпункти — це найбільш проблемні місця, в яких дорослі намагаються передати шпаргалку випускнику, підказати і допомогти. Але ми не збираємося встановлювати там відеоспостереження. Це не етично, — пояснив Музаєв.

Він зазначив, що нерідко через лікарів, які чергують в медпунктах, випускникам передавалися підказки, тому міністерство освіти спільно з Міністерством охорони здоров’я провів міжвідомчу роботу, в ході якої медперсоналу були роз’яснені правила поведінки.

Хлопці, не живіть ілюзій, ніщо вам не допоможе здати ЗНО, крім знань. У 2016 році ми анулювали 1,5 тис. Результатів через виявлені за допомогою відеозаписів порушень. Причому 15 осіб на той момент вже надійшли до вузу, але були відраховані, —  звернувся до випускників Анзор Музаєв.

На його думку, скласти зно зовсім нескладно, тим більше що випробування в цьому році не змінилися. Нововведення почнуться в 2020 році і торкнуться дев’ятикласників, які в рамках державної підсумкової атестації в обов’язковому порядку повинні будуть здати іноземну мову. А ще через два роки мова стане таким же обов’язковим предметом ЄДІ, як математика і російська.

Директор федерального інституту педагогічних вимірювань Оксана Решетнікова розповіла ще про одне підготовлюване нововведення: для всіх гуманітарних предметів ЄДІ буде введена усна частина. Усні відповіді повинні будуть перевірятися інспекторами, це дуже велика навантажувальна частина. Ми опрацьовуємо питання необхідності та ефективності цього нововведення. Якщо прогноз нас влаштує, то ми введемо це в практику ЄДІ, — сказала Решетнікова.

Анзор Музаєв зазначив, що з лютого 2016 року у інформаційні ресурси міністерства освіти надійшло близько 2 тис. Запитань з приводу проведення ЗНО 2017. Нагадаємо, що іспит стартує 30 травня. У цьому році в ньому бере участь близько 700 тисяч випускників. Результати будуть відомі в період з 15 по 18 червня.

Нагадаємо, що купити шкільні підручники та посібники зно можна в центрі навчально-методичної літератури.

Comments are closed.